Yazılımlar

NE GETİRELİM
yusufocaliska.. Site Üyesi

ADI:

Yusuf Çalışkan

UZMANLIK ALANLARI:

- Anlam işçisi, Hakikat arayışcısı, Humanist, Sosyalist, Cinsiyet Özgürlükçü

PHP VE MVC - 3: Dizin yapısı Oluşturma ve Bootstrap Classını yazma

PHP VE MVC - 3: Dizin yapısı Oluşturma ve Bootstrap Classını yazma
Bağlı Olduğu Eğitim Seti PHP VE MVC (OOP)
FİYAT: 1.99 TL
VİDEO - PHP VE MVC - 3: DIZIN YAPISI OLUsTURMA VE BOOTSTRAP CLASSINI YAZMA ( 31 dakika) - Seviye: Başlangıç
Bu dersi izleyebilmek için satın almanız gerekiyor.
SOR / YORUM YAP / SOHBET ET GİZLE
Merhaba MVC eğitimi için hazırladığınız videolar gerçekten güzel.Ama bir konuda birşey sormak istiyorum.Bootstrapda oluşturulan diziye göre controller çağırılıyor.emen 2 parametrede method olarak işleme sokuluyor.birden fazla parametrede hangisini methot hangisini controler clası yapacaz.rnörneğin 2.parametreyi cagırmadık helpden sonra classda o an calısmayan ıhtıyac duyulmayan kodsatırları olacak.Bunun yerine iç içe dizin yapısı şeklinde controller ları ayrı yazsak daha iyi olmaz mı? rnortak kullanılacak methodlar için main controller yazılsa ve extend edilse nasıl olur?rnben bu sekilde yaptım.rnCevaplarınız için tesekkurler..rn$this->url=rtrim($_GET['url'],"/");rn rn$this->file="application/controllers/".$this->url.".php";
0
Peki, kolay gelsin.
0
Sidebar Enhancements Paketi ile hallettim.
0
Merhabalar, Yeni dosya oluştururken aşağıda dosya ismi giriyorsunuz. Bunun için bir paket mi var?
0
Merhabalar,

Eğer Emmet (Eski adıyla Zen Coding) indirmiş ise. CTRL+E ile yapabilirsin. Ayrıca " best sublime text 2 plugins " diye aratırsan google'da çok güzel pluginler bulabilirsin.

İyi günler / İyi dersler
0
Yusuf hocam sublime text 'te notepad++ gibi html:xt yazdıgınd ahangi tuşa basınca otomatik tamamlıyor.
0
Merhaba Engin,

localhost/mvc/ diye aratığın zaman Url de index diye bir şey arayor. Bulamadığı içinde hata veriyor. Küçük bir if kontrolü ile sorunu gidebilirsin.
Yapamaz isen email ile ulaşabilirsiniz.

İyi geceler..
0
enQ
localhost/mvc linkimi çağırdığım da Notice: Undefined index: Here in C:xampphtdocsMVClibsbootstrap.php on line 25 hatası alıyorum, sizde böyle bir hata alıyor musunuz? Geri kalan herşey düzgün çalışıyor localhost/mvc/help yazdığımda helpi alabiliriyorum yada ona parametre gönderdiğimde doğru bir şekilde ekrana yazıyor fakat mvc yapımın olduğu dosyayı çağırdığımda yukarıda belirttiğim hatayı alıyorum, kodları tekrar tekrar kontrol ettim ama bir sıkıntı yok gibi görünüyor, sorun nerede olabilir?
0
Editor : Sublime Text 2 ücretili bir Editördür.
0
Mvc yapısı genel anlamdam bu şekidedir. Örneği Codeigniter, biraz incelerseniz aslında aynı yapı olduğunu fark edecesiniz. Yakın bir tarihte hazırlayacağım yeni bir sette çok daha çok daha gellşmiş bir yapı kullanacağız. Orda da aynı Mvc yapısını kullanacağı fakat daha ileri bir düzeyde seyredecek derslerimiz.
0
birde kullandığınız yazım editörünün ismi nedir?
0
izlediğim kadarıyşa youtubede ingilizce olarak anlatım yapan video yu sen türkçe anlatmıştım
0