SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM ARALIĞIBlog Yazısı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM ARALIĞI

Socail Marketing Writing sitesi sosyal medya kullanıcılarının aktif kalma sürelerinden yola çıkarak paylaşım yapmak için en doğru zamanları infogrefik çalışmasıyla bilere ulaştırıyor.


İnfografikte paylaşım yapmanın en uygun saatleri ve  en pasif olduğu saatler özellikle belirtilmiş.


Uygun paylaşım saatleri hazırlanırken gün ikiye bölünmüş sabahtan öğlene kadar olan kısım ve öğleden sonra  olarak analiz edilmiş. Toplanan verilere göre Google'ın sosyal medya servisi Google +'da en uygun paylaşım saati 09.00 ile 11.00 arası tespit edilmiş.


Pinterest'te ise günün ilk saati yoğun paylaşımlar olduğu belirlenmiş. En çok kullanılan sosyal ağ olan Facebook'ta ise 13.00 - 14.00 arası paylaşım için en uygun saat olarak belirtiliyor. Özellikle son günlerde ülkemizde popülerliğini arttıran Twitter'da ise 13.00 - 15.00 saatleri arası en sık kullanılan saatler olarak dikkati çekiyor.


Bu veriler bizlere gösteriyor ki, internet kullanıcıları sabah saatlerine işlerine adapte olurken öğleden sonra ise  daha çok sosyal medyada zaman harcıyorlar.


Aşağıda örneğini vermiş olduğumuz infografikte diğer sosyal ağların durumlarını kontrol edebilirsiniz.Evet... Maalesef Instagram yok! :) 

Scroll to Top